کارگاه آموزشی همسفران ؛ جشن همسفر
سه شنبه 28 آذر 1396 ساعت 07:04 | نوشته ‌شده به دست همسفر طاهره | ( نظرات )

چیزی که کنگره 60 به من آموزش می‌دهد و خیلی مهم است؛ این است که مسافرم را دوست داشته باشم و این‌طور نباشد که فقط به خاطر رفع تکلیف به کنگره بیایم، قطعاً اگر این عشق و محبت و دوست داشتن نباشد، قضیه درمان و به تعادل رسیدن، به‌طور کامل اتفاق نمی‌افتد.


به نام قدرت مطلق الله

 روز دوشنبه مورخ ۹۶/۹/۲۷ سری کارگاه‌های آموزشی، هم‌سفران کنگره 60 به نمایندگی رودکی با دستور جلسه " جشن هم‌سفر " با استادی خانم اکرم، نگهبانی خانم ژیلا و دبیری خانم لیلی رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود .

 خلاصه سخنان استاد:

 در ابتدا هفته هم‌سفر را به اولین هم‌سفر کنگره 60، سرکار خانم آنی، خانواده بزرگوارشان آقای امین دژاکام، خانم کماندار و خانم شانی تبریک می‌گویم و سپس به همه هم‌سفران کنگره 60 به‌ویژه هم‌سفران شعبه رودکی این هفته را تبریک می‌گویم.

امسال اولین سالی است که این دستور جلسه به‌روز دوشنبه موکول شده است، شاید به این دلیل است که کارگاه آموزشی هم‌سفران از طرف مسافران محترم زیاد استقبال نشده است. انشا الله سال آینده طوری باشد که حداقل به تعداد هم‌سفرانی که در اینجا حضور دارند، مسافران هم در سالن حضورداشته باشند، چون فقط یک‌بار در سال این مراسم برگزار می‌شود و برای یک هم‌سفر حضور مسافرش برای او انرژی می‌آورد و هم‌سفر انرژی می‌گیرد حتی خود من که مسافرم را در این روز می‌بینم، سرشار از انرژی می‌شوم، انرژی می‌گیرم و حالم خیلی خوب می‌شود. قطعاً یکسری از مسافران که درگیر شغل و مشغله کاری هستند، باید بتوانند زمانی را برای هم‌سفر اختصاص بدهند و تحت هر شرایطی خود را به این مراسم برسانند، چون این انرژی به کانون خانواده برمی‌گردد.

و اما در مورد نقش هم‌سفر، معمولاً یک هم‌سفر در ابتدا در لژیون تازه واردین می‌نشیند و قطعاً از همان ابتدا به او واژه هم‌سفر اطلاق نمی‌شود تا زمانی که در لژیون قرار می‌گیرد و آموزش می‌گیرد. اولین چیزی که به من هم‌سفر آموخته می‌شود، این است که خودم را باور کنم که چقدر می‌توانم به مسافرم کمک کنم و باور کردن این نقش به نظر من خیلی مهم است.

من هم‌سفر قبل از ورود به کنگره به خاطر مسئله اعتیاد مسافرم که برایم پیش‌آمده و مطمئناً خطوط ذهنی من شده بود، زمانی که وارد کنگره می‌شوم، کم‌کم این ذهنیت در من شکل می‌گیرد که تو باید نقش خود را باور کنی! تو می‌توانی به خودت کمک کنی! حالا فرقی نمی‌کند که مادر، همسر، خواهر، برادر، فرزند و یا پدر باشی، اینکه نقش خودت را باور کنی که تو می‌توانی کمک کنی، در غیر این صورت اگر راه و روش کمک کردن به مسافرت را بلد نباشی، مطمئناً ضربات خیلی مهلکی را به او وارد می‌کنی.

 همان‌طور که آقای مهندس در صحبت‌های خود فرمودند؛ خیلی اوقات که برای فردی مشکلی به وجود می‌آید؛ مثلاً آتش گرفتن یک فرد، اولین کاری که به ذهن اطرافیان می‌رسد و انجام می‌دهند، این است که همه دست‌به‌دست هم می‌دهند تا آتش را خاموش کنند اما همین باعث می‌شود که ضربه خیلی بدی به فرد وارد کنند، پس منظور این است که راه و روش این کار را بلد باشیم و بهترین همراهی را با آن فرد داشته باشیم. قضیه اعتیاد هم به همین شکل است، من باید راه و روش آن را بلد باشم. در کنگره این راه و روش را به ما هم‌سفران آموزش می‌دهند که خودم را باور داشته باشم و به خودم ایمان داشته باشم که من می‌توانم و این کار از عهده من برمی‌آید.

اما نکته‌ای که کنگره 60 خیلی به آن تأکید دارد؛ این است که همه ما هم‌سفران باید در جلسات حضورداشته باشیم وگرنه آموزش نصف و نیمه می‌تواند تخریب بیشتری برای ما داشته باشد؛ یعنی من هم‌سفر بخشی از آموزش را می‌گیرم و بخشی از آموزش را نمی‌گیرم و روی بخشی که آموزش گرفتم، مانور می‌دهم

چیزی که کنگره 60 به من آموزش می‌دهد و خیلی مهم است؛ این است که مسافرم را دوست داشته باشم و این‌طور نباشد که فقط به خاطر رفع تکلیف به کنگره بیایم، قطعاً اگر این عشق و محبت و دوست داشتن نباشد، قضیه درمان و به تعادل رسیدن، به‌طور کامل اتفاق نمی‌افتد؛ البته کنگره 60، راه درست عشق و محبت را به ما هم‌سفران آموزش می‌دهد نه افراط و نه تفریط بلکه نقطه صفر تعادل را به‌مرور به ما آموزش می‌دهد؛ این‌که همه‌چیز باید عقلانی باشد و این قدرت را  داشته باشی که احساسات خودت را تحت اختیار بگیری و از عقلت استفاده کنی.

استاد در ادامه فرمودند: نکته بعدی که کنگره 60، به هم‌سفر آموزش می‌دهد؛ این است که هم‌سفر باید دانش و آگاهی خود را بالا ببرد. من هم‌سفر باید سعی کنم آگاهی و دانش خودم را ارتقاء بدهم که آن با آموزش در لژیون صورت می‌گیرد. این آگاهی و آموزش باعث می‌شود که من راه و روش کمک کردن به خانواده و کمک کردن به خودم را یاد بگیرم. مجموع این عوامل و عوامل دیگر باعث می‌شود که خانواده به تعادل نزدیک شود و به آرامش نزدیک شود

من امیدوارم که این اتفاق برای همه ما بی افتد که قطعاً لازمه آن صبر است، اگر من به لژیون بیایم و بر اساس حس ظاهری که گاهی می‌تواند نادرست و غلط باشد و باعث شود من قضاوت و پیش‌داوری کنم، نتیجه آن چیزی جز ماندن درمشکلات نیست.

من می‌خواهم به گذشته خودم برگردم که چه کسی بودم، حالا چی شدم، به چه جایی رسیدم و کنگره چه دستاوردی برای من داشت؟ گذشته‌ها گذشته است اما الآن که فکر می‌کنم و اتفاقات را در ذهنم مرور می‌کنم، متوجه می‌شوم که هنوز آن اتفاقات جلوی روی من هست، شاید قبل از ورود به کنگره حال من و خانواده‌ام خراب بود و از هر نظر تحت‌فشار بودیم؛ البته بیشتر ازلحاظ روانی و اینکه واقعاً نمی‌دانستیم که باید چه‌کاری انجام بدهیم، همه‌چیز برای ما در تاریکی بود و کاملاً در جهل بودیم ولی فکر می‌کردیم که "می‌دانیم"و این بدترین اتفاقی بود که در زندگی ما وجود داشت تا اینکه به لطف خداوند مسافرم وارد کنگره شد، علارقم تمام حال خرابی‌ها و مانع‌تراشی‌هایی که توسط من به وجود آمد، خدا را شکر من هم وارد کنگره شدم و منیت ها و من می‌دانم من طوری شد که نتوانم آموزش‌ها را درست دریافت کنم ولی کنگره، من هم‌سفر را شکست و این شکستن چیز بدی نیست، آن ساختار ذهنی محکمی که برای من ساخته‌شده بود، شکسته شد و چیز جدیدی برای من به وجود آمد و با تمام سختی‌هایی که در سفر اول و سفر دوم برای ما وجود داشت، لطف و مرحمت خداوند شامل حال ما شد.

من معتقدم که اگر هرکدام از این مسافرها اینجا هستند، به خاطر لطف خداوند است و اگر اجازه ورود من هم‌سفر داده‌شده است، به خاطر لطف خداوند است و من خدا را برای این قضیه شکر می‌کنم. انشا الله همه ما قدر داشته‌های خودمان و قدر این فضایی که در اختیار ما گذاشته‌شده را بدانیم و از آن استفاده کنیم.

در ادامه جشن...

 

عکس از همسفر عاطفه

نمایندگی رودکی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سه شنبه 28 آذر 1396 21:50
خدا قوت خانم اکرم خیلی عالی بود موفق و سربلند باشیدجلسه پرانرزی بود
خدا قوت خدمت خانم عاطفه و خانم طاهره
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات