مشارکت لژیونی سرکار خانم ساره
شنبه 22 شهریور 1399 ساعت 14:29 | نوشته ‌شده به دست همسفر فریبا | ( )


تعدادی از رهجویان کمک راهنمای محترم ،سر کار خانم ساره ،در خصوص دستور جلسه "کتاب ۱۴ مقاله"مطالبی را ارائه نموده اند که در ادامه به صورت مشارکت تقدیم شما عزیزان می گردد.

به نام قدرت مطلق

 

 سلام دوستان زهرا هستم همسفر.

 

جناب مهندس حسین دژاکام، بنیان گزار جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ در مراسمی گفتند:

از ابتدای خلقت انسان تاکنون، انسان با مسئله بیماری اعتیاد درگیر بوده و به جد می‌توان گفت که راه‌حل درمان آن تاکنون یافت نشده بود، اما در کنگره ۶۰ درمان اعتیاد با روش تدریجی (DST) و با داروی شربت تریاک (OT) امکان‌پذیر شده است.وی افزود هیچ روش و یا کتابی تاکنون نتوانسته بود که انسان هارا برای رهایی از بند اعتیاد به سرمنزل مقصود برساند، اما در جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ این مهم سال‌هاست که صورت گرفته و این کتاب مجموعه مقالاتی درباره انجام این مهم است.محسن زهرایی، ویراستار کتاب نیز در سخنانی کوتاه گفتند: چهارده مقاله تقویم تاریخ علمی کنگره ۶۰ است و روندی از مقالات از ابتدا تاکنون در خصوص علم کنگره را ارائه می‌دهد.این کتاب فارغ از بحث علمی و تخصصی بیان واقعیات و حقایقی است در مورد شناخت بیماری اعتیاد، اوضاع‌واحوال مصرف‌کنندگان مواد مخدر و چگونگی روش درمان است.

 

سلام دوستان مهناز هستم همسفر.

 

مصرف مواد مخدر، امروزه به‌صورت یک تفریح ارزان‌قیمت درآمده که حتی ازبسیاری ازسرگرمی های سالم و انواع رشته‌های ورزشی هزینه کمتری دربردارد. از طرفی کنجکاوی وبعضا چشم و هم‌چشمی بین جوانان واداشتن سرگرمی مناسب می‌تواند انگیزه کاذبی برای رفتن به سمت اعتیاد باشد.انجام درمان یا ترک اعتیاد به مواد مخدر، ازنظر جسمی یا فیزیولوژی در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست و روش‌های امروزی صحیح نیست، چون هنوز درمان بطورکامل انجام‌نشده است.امروزه بر اساس پروتکل DST و درمان مصرف‌کنندگان ما باید سه پارامتررادرموردآنهامورد توجه قرار دهیم. وباید هر سه هم‌زمان و به‌موازات هم جلو رفته تا درمان کامل حاصل شود که شامل (جسم، روان وجهان بینی) است که باوجود کلاس‌های آموزشی و کتاب و CD به‌طورکلی مشاوره‌های لازم انجام می‌پذیرد وبر همین اساس در این طرح مصرف‌کنندگان به گروه‌های مختلف تقسیم‌شده و برای هر گروه درمان و کمک به آن‌ها متفاوت است.

اعتیادیکسری ویژگی درفردمصرف کننده ایجاد می‌کند (ظلمت، اضطراب، کفر، حقارت و...) و شخص مصرف‌کننده برای رهایی از چنگال اعتیاد باید حرکت کرده و یک سفر را آغازنمایدتااین صفات را با صفات پسندیده وخوب جایگزین نماید (از ظلمت به نور، ترس به شجاعت، ازکفربه ایمان و...) که این سفر درونی و بیرونی است که باید یک مصرف‌کننده خواهان رهایی انجام دهد تابه پاکی و رهایی برسد و به این لحاظ درکنگره همدیگر را با کلمه مسافر خطاب می‌کنند. در کنگره منابع به دو گروه کلی تقسیم‌بندی می‌شوند که شامل؛ ۱-منابع جهان‌بینی و ۲_منابع فنی می‌باشد. کتاب ۱۴ مقاله از مهم‌ترین و کامل‌ترین آن‌هاست که در آن پروتکل و روش صحیح درمان (DST) به‌طور کامل در آن شرح داده‌شده است.

 

سلام دوستان سمیه هستم همسفر 

 

 کتاب «۱۴ مقاله» نوشته حسین دژاکام با حضور جمعی از پزشکان و روان‌پزشکان فعال در حوزه اعتیاد رونمایی و نخستین جلد آن به قیمت ۱۵۱ میلیون تومان فروخته شد.این مجموعه مقالات را تحت عنوان «چهارده مقاله» باهدف ارائه دیدگاه جدیدی نسبت به مفاهیم و مسائل مرتبط با مقوله اعتیاد و مواد مخدر تألیف و روش نوینی از درک و درمان اعتیاد را به‌طور مفصل تشریح و تدوین‌شده است. در این کتاب گفته‌شده باید در زمان تجویز دارو برای بیماران مصرف‌کننده از سنجش و معیار استفاده شود.تغییر هر ماده مصرفی برای فرد مصرف‌کننده ۲۰ تا ۶۰ روز زمان لازم دارد تا آن ماده با بدن فرد سازگار شود.این كتاب بیان واقعیات و حقایقی است در مورد شناخت بیماری اعتیاد، اوضاع‌واحوال مصرف‌کنندگان مواد مخدر و چگونگی روش درمان و دستاوردی است گران‌قدر از تفکر و اندیشه ژرف مهندس حسین دژاکام، بنیان‌گذار جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، در بستر تحقیق و مطالعات گسترده و مستمر و تا به امروز در هیچ زمان و مکان و در هیچ مکتوبی به این شیوه، گردآوری و تبیین نشده است. کتاب «چهارده مقاله» با ویراستاری محسن زهرایی و پیش گفتاری به قلم امین دژاکام با طرح جلدشانی دژاکام در شمارگان دو هزار نسخه از سوی انتشارات دژاکام در ۳۷۶ صفحه و قطع رقعی به چاپ رسیده است. این کتاب در طول 20 سال جمع‌آوری‌شده است. جناب مهندس میگویند: برخی از مقالات این کتاب در دانشگاه‌ها و کنگره‌های پزشکی ارائه‌شده است. همچنین شماری از مقالات هم پیش‌ازاین در نشریات داخلی و خارجی منتشرشده است.

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر پریسا دوشنبه 24 شهریور 1399 11:23
خدا قوت به همه عزیزان. عالی بود
همسفر سهیلا شنبه 22 شهریور 1399 22:49
خداقوت به همه عزیزان عالی بود مطالبتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic