مقاله ای مرتبط با دستور جلسه هفته
پنجشنبه 13 شهریور 1399 ساعت 11:03 | نوشته ‌شده به دست نماینده همسفران رودکی | ( نظرات )

اما در پاسخ به این سؤال که آیا همه افراد در کنگره ۶۰ برابرند؟ باید گفت خیر، افراد ازنظر دانایی و مراتب خدمت‌رسانی با یکدیگر برابر نیستند، هر فردی در هر جایگاهی بر میزان تلاش خودش به روشنایی نزدیک می‌شود؛ که البته این تفاوت هم یعنی عدالت.برخی گله‌مندند که چرا دیگری در آرامش بیشتر و جایگاه بهتری است، کاملاً مشخص است که این سؤال از روی جهل و نادانی مطرح می‌شود. آن‌ها نمی‌دانند اگر شخصی موفق‌تر است، کوشش بسیار کرده و در مسیر ارتقای جهان‌بینی‌اش زحمت فراوان کشیده است.
عدالت، همان‌طور که در رأس مثلث‌ نشان کنگره 60 است، در عمل هم این جمعیت به آن پایبند است.

به نام قدرت مطلق الله

عدالت، آیا همه افراد در کنگره 60 باهم برابرند؟

یک نظر به خود می‌نگریم و یک نظر به دیگران: می‌گویند خدا عادل است، این هم شد عدالت، من در دخمه‌ای دوران می‌گذرانم و دیگری در کاخی با صد خدم‌وحشم. پرواضح است جان کندن برای شندر قاز در طالع این شوربخت بوده و هست، مگر آسمان به زمین می‌آید اگر مقداری از دارایی آش سهم من باشد، مقداری که برای او شاید پشیزی نیرزد.

از صبح علی‌الطلوع که چشم‌باز می‌کنیم، غرولند را مهمان سفره ناشتایی‌مان می‌کنیم. جالب اینجاست که اگر برعکس، فردی مطول باشیم، پای بخشش مال که به میان بیاید، یک قران پس‌وپیش، جان به لب می‌شویم که آی عالم و آدم سرتان سلامت، این کجای عدالت است که پول مرا بگیرند و به شما بدهند»

از آن‌سو، هستند افرادی که تا از کسی جفا می‌بینند، منتظر توبیخ ظالم می‌شوند، اما اگر به کسی جفا کنند، عدالت را مغایر با برگشت ظلم به خودشان می‌دانند.

"عدالت  واژه‌ای است که قربانی این تعاریف نا به‌جا می‌شود، برخلاف تصور قریب به‌اتفاق ما، عدالت آن نیست که همه باهم مساوی باشند، بلکه آن است که همه‌چیز سر جای خودش باشد، عدالت در کنار معرفت و عمل سالم حاصل می‌شود؛ سه ضلع مثلثی که نمایانگر جمعیت احیای انسانی کنگره 60 است.

به یاد دارم اولین باری را که پا به شعبه رودکی گذاشتم، با عزمی راسخ اولین گام‌ها را برای آغاز اولین سفر رهایی برمی‌داشتم، با اولین نفری که برخورد داشتم، من را به‌طرف یک گروه 7،8 نفری هدایت کرد که یکی از آن‌ها شال سبز به گردن داشت؛ به نظر می‌رسید او جلسه را مدیریت می‌کند. آن روز دو گروه دیگر مثل گروه ما با همین شال سبز به گردن‌ها اداره می‌شد.

تک‌تک هم‌گروهی‌هایم را زیر نظر داشتم، یکی بچه به بغل، دیگری با موهای کاملاً سفید و یکی با اضافه‌وزن شدید، کناردستی من کفش‌های پاره‌ای به پا داشت و روبه‌رویم زنی نشسته بود که شاید با النگوهایش می‌توانست حاضرین کل شعبه را سروسامانی بدهد.

جالب این بود که همه در کنار هم رأس یک ساعت مشخص، با نیتی مشترک، سرتاپا گوش حرف‌های کمک راهنمای تازه واردین شده بودیم.

امکانات، مدل صندلی‌ها، پذیرایی، همه یکسان بود و همه به یک اندازه حق برای انتخاب راهنما داشتند، این یعنی کنگره 60 برای همه افراد تازه‌وارد خدمات یکسانی ارائه می‌دهد.

اما اینکه چه کسی ؟چه کیفیت رهایی را و یا ماندن در تاریکی را، درمان اعتیاد را و یا ادامه دادن به مصرف مواد را، خدمتگزار بودن و یا صرفاً رهجو بودن را انتخاب می‌کند؛ بسیار اهمیت دارد و هرکدام از ما در هر جایگاهی که قرار داریم؛ نتیجه تلاش خودمان است و این عین عدالت است.

در هر شعبه و لژیونی، آموزش دیدن مستمر، گوش دادن به سی‌دی‌ها و مشارکت کردن با صلح و آرامش رابطه‌ای تنگاتنگ دارد، این هم یعنی عدالت.

اما در پاسخ به این سؤال که آیا همه افراد در کنگره ۶۰ برابرند؟

باید گفت خیر، افراد ازنظر دانایی و مراتب خدمت‌رسانی با یکدیگر برابر نیستند، هر فردی در هر جایگاهی بر میزان تلاش خودش به روشنایی نزدیک می‌شود؛ که البته این تفاوت هم یعنی عدالت.

همه در کنگره به یک اندازه امکانات در اختیاردارند و افراد می‌توانند با تلاش به هدف خود که رهایی از تاریکی و رسیدن به ایمان است، دست یابند.

برخی گله‌مندند که چرا دیگری در آرامش بیشتر و جایگاه بهتری است، کاملاً مشخص است که این سؤال از روی جهل و نادانی مطرح می‌شود. آن‌ها نمی‌دانند اگر شخصی موفق‌تر است، کوشش بسیار کرده و در مسیر ارتقای جهان‌بینی‌اش زحمت فراوان کشیده است.

عدالت، همان‌طور که در رأس مثلث‌ نشان کنگره 60 است، در عمل هم این جمعیت به آن پایبند است.


با احترام همسفر یاسمن (لژیون هشتم)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیه دوشنبه 17 شهریور 1399 06:41
خدا قوت بسیار عالی بود متشکرم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات