کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛کارگاه های آموزشی و لژیون مجازی
شنبه 24 اسفند 1398 ساعت 11:46 | نوشته ‌شده به دست همسفر نجمه | ( نظرات )

فضای مجازی یک فضای بسیار حساس است، همان‌طور که مثبت است، می‌تواند منفی هم باشد، ولی ازآنجایی‌که همه بچه‌های کنگره 60؛ آموزش‌دیده‌اند، فکر می‌کنیم هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و به‌خوبی از این فضا استفاده می‌کنند، چون آموزش گرفته‌اند که چه زمانی سکوت کنند. بعضی از انسان‌ها حرف زدن بلد نیستند، ولی بعضی‌ها هم حرف نزدن بلد نیستند. حرف نزدن خود یک هنر است که انسان‌ها باید یاد بگیرند، هر سخن جایی و هر نکته مکانی یا مقامی دارد.

به نام قدرت مطلق الله

دوره شصت و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با استادی و نگهبانی جناب مهندس و دبیری همسفر مهدی با دستور جلسه «کارگاه‌های آموزشی و لژیون در فضای مجازی» در تاریخ 21 اسفندماه 98 ساعت 9 صبح آغاز به کارکرد.

سلام دوستان حسین هستم، یک مسافر

در کشور شرایط اضطراری است، به قول فرنگی‌ها وضعیت فورس ماژور است و مسائل از مسیر طبیعی خارج‌شده است. اجتماعات ممنوع است، به دلیل اینکه بیماری کرونا بسیار سریع انتقال پیدا می‌کند. انتقال بیماری کرونا نسبت به بیماری ابولا و سارس و غیره خیلی زیاد است، اگر آن بیماری‌ها مانند لاک‌پشت حرکت می‌کردند، این بیماری مانند هواپیمای جت سرعت دارد، به همین علت باید ارتباطات به حداقل خودش برسد.

ما هم همه کارگاه‌های خودمان را حتی قبل از اینکه  وزارت بهداشت اعلام کند، تعطیل کردیم و در فضای مجازی شروع به کارکردیم و هم‌اکنون از فضای مجازی استفاده می‌کنیم. این موضوع فضای مجازی باعث خیری می‌شود و ما از کارگاه‌های مجازی خود در موقعیت‌های دیگر هم می‌توانیم، استفاده کنیم

فضای مجازی یک فضای بسیار حساس است، همان‌طور که مثبت است، می‌تواند منفی هم باشد، ولی ازآنجایی‌که همه بچه‌های کنگره 60؛ آموزش‌دیده‌اند، فکر می‌کنیم هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و به‌خوبی از این فضا استفاده می‌کنند، چون آموزش گرفته‌اند که چه زمانی سکوت کنند. بعضی از انسان‌ها حرف زدن بلد نیستند، ولی بعضی‌ها هم حرف نزدن بلد نیستند. حرف نزدن خود یک هنر است که انسان‌ها باید یاد بگیرند، هر سخن جایی و هر نکته مکانی یا مقامی دارد.

ما روی بیشتر برنامه‌ها آزمایش انجام می‌دهیم؛ برنامه واتساپ، اسکایپ و ... تا ببینیم کدام‌یک بازدهی بیشتری دارد با حرکت راه نمایان می‌شود، چند شعبه روی این مسئله کار می‌کنند و زمانی که ورزیده شدند، اطلاعاتشان را به بقیه شعب هم می‌دهند.

کارگاه آموزشی در هیچ‌کدام از شهرها یا شعب دیگر انجام نمی‌شود، فقط در آکادمی تشکیل می‌شود، آن‌هم با افرادی بسیار کم و اندک با رعایت تدابیر امنیتی و رعایت بهداشت و برای تمام کشور پخش می‌شود؛ بنابراین فقط در آکادمی این کارگاه تشکیل می‌شود تا با این کار ارتباطات به حداقل خود برسد.

استاد در ادامه فرمودند: خود من چند جلسه از این کارگاه‌ها را از طریق اینستاگرام دیدم و متوجه شدم که علم چقدر پیشرفت کرده است و مفید است، چون این برنامه خود یک برنامه سراسری است که تمام کشور و حتی سراسر دنیا می‌توانند، آن را تماشا کنند.

کارگاه‌های مجازی مانند کارگاه‌های معمولی اجرا می‌شود، فقط مشارکت در آن نبود که ترجیح دادم، مشارکت هم اجرا شوددر کارگاه‌های مجازی استاد 5 دقیقه صحبت می‌کند، ولی در کارگاه‌های مجازی استاد ممکن است، نیم ساعت و یا سه‌ربع صحبت کند؛ بنابراین کسی که استاد این کارگاه می‌شود، باید قطعاً یک شخص بسیار قوی، باسابقه، باتجربه و بادانش باشد تا بتواند همه را مورد آموزش قرار دهد، پس ما برای شروع کارگاه‌های آموزشی مجازی از دیده‌بان‌ها شروع کردیم.

برای مشارکت احتیاج نیست دوربین روی افراد برود؛ بلکه باید فردی که آماده مشارکت است، روی صندلی کنار استاد بنشیند و مشارکت را انجام دهد و بعد سر جای خودش برگرددکارگاه‌های آموزشی گروه خانواده سه‌شنبه‌ها ساعت 4:30 تشکیل می‌شود. برای همسفران آقا 1:30 بعدازظهر پنج‌شنبه‌ها تشکیل می‌شود و آقایان مسافر شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 5 بعدازظهر تشکیل می‌شود.

در سراسر کشور اعضای کنگره 60؛ سعی کنند، از این کارگاه‌های مجازی استفاده کنند. در مورد خزانه هم باید بگویم، بعد از مطرح کردن، بچه‌های کنگره 60؛ راه‌کارهای مختلف پیدا کردند، خزانه‌ها را پشتیبانی کردند و فعالیت خود را انجام می‌دهند. ما به هر طریق است، باید کار خود را انجام دهیم.

جناب مهندس در ادامه صحبت خود فرمودند؛ یک روزی شاه‌عباس با لباس درویشی در شهر می‌گشت تا از اوضاع مردم و شهر خود باخبر شود که در یک‌خانه صدای سازوآواز می‌آمد، از صاحب‌خانه پرسید: تو چه‌کاره هستی که چنین بساطی را مهیا کردی؟ صاحب‌خانه گفت: من کفاش هستم، در طول هفته کار می‌کند و آخر هفته را با درآمدم خوش می‌گذرانم. شاه‌عباس گفت: اگر فردا شاه کفاشی را ممنوع کند، چه‌کاری می‌کند؟ آن فرد گفت: شاه‌عباس بیکار نیست که کفاشی را ممنون کند. صبح آن روز شاه اعلام کرد، کفاشی ممنوع! آخر هفته دوباره شاه به در آن خانه می‌رود و دوباره مشاهده می‌کند که بازهم بساط بزم و شادی به راه است. دوباره از صاحب‌خانه می‌پرسد؛ چه‌کاری انجام می‌دهی؟ می‌گوید: سقائی. شاه فردای آن روز باز سقائی را ممنوع می‌کند و این کار بارها تکرار شد تا اینکه شاه گفت: این مرد را برای سربازی بیاورید که هیچ حقوق و درآمدی ندارد که بتواند جشن راه بیندازد، ولی باز آخر هفته شاه به در خانه فرد رفت و باز شاهد جشن و سوروسات بود، از او پرسید: باز چه‌کاری کردی؟ گفت: شمشیر را فروختم و به‌جای آن شمشیر چوبی درست کردم. فردای آن روز شاه گفت: این سرباز را بیاورید و یک محکوم را هم بیاورید تا او را اعدام کند. آن سرباز چون شمشیرش چوبی بود و نمی‌خواست که معلوم شود، به پادشاه التماس کرد که این فرد را ببخشد و او را آزاد کند و گفت: این بنده خدا زن و بچه دارد و بی‌گناه است، ولی پادشاه اسرار داست تا او را با شمشیر اعدام کند. سرباز هم رو به اسمان کرد و گفت: خدایا تو میدانی که این مرد بی‌گناه است، پس شمشیر من را چوبی کن تا او اعدام نشود و نجات پیدا کند و به این روش مرد بازهم خلاص شد.

استاد در مورد این داستان فرمودند: ما هم به هر طریقی جلوی کارمان گرفته شود، یک‌راه جدید پیدا می‌کنیم و ادامه می‌دهیم، ما هر کاری می‌کنیم تا به افراد برای درمان کمک کنیم.

نکاتی که توسط بنیان کنگره مطرح شد:

-این روزها مطرح‌شده است که الکل بیماری را از بین می‌برد و این موضوع باعث شده، بعضی‌ها در اثر استفاده از الکل قلابی جان خود را از دست بدهند، الکل متالیک زردرنگ است و صنعتی است و قابل‌خوردن نیست، ولی با ریختن وایتکس در آن رنگش سفید می‌شود و متأسفانه آن را در اختیار مردم قرار می‌دهند و باعث مرگ می‌شود.

-الکلی که ضدعفونی می‌کند، دو نوع است؛ یک نوع که میکروب و ویروس را می‌کشد و از بین می‌برد، یک نوع هم الکل استاتیک گفته می‌شود و میکروب را سر جای خودش نگه می‌دارد؛ مانند الکلی که برای تزریق کردن استفاده می‌شود و میکروب را سر جای خودش نگه می‌دارد و اجازه ورود به بدن را نمی‌دهد و برای ساکن نگه‌داشتن میکروب باید الکل 85 درصد باشد

-ودکایی که خورده می‌شود، الکلان 35 درصداست، آن‌هایی که امروز مصرف می‌شود، هیچ‌کدام توان نگه‌داری را ندارند، پس اگر به این نتیجه برسیم که ودکا و یا عرق بخوریم که کرونا از بین ببرد، درست نیست، این کار حتی سیستم ایمنی را تضعیف می‌کند. این مسئله را بر اساس حلال و حرام نمی‌گویم؛ بلکه ازنظر فنی آن بیان می‌کند، اگر چنین چیزی بود، هیچ‌کدام از ایتالیایی‌ها کرونا نمی‌گرفتند، چون دائم با غذای خود شراب مصرف می‌کنند.

-ما الآن 20 سال است که در مورد سیستم ایمنی صحبت می‌کنیم و تئوری ایکس را مطرح کردیم، برای سالم ماندن سیستم ایکس باید ورزش کنیم و در کنگره هرکس باید یک‌رشته ورزشی داشته باشد، راهنماها باید رشته ورزشی داشته باشند.

-مسئله بعدی سیگار است که در کنگره برچیده شد، مگر آنکه سفر اولی‌ها مصرف کنند، سیگار دشمن سیستم ایمنی بدن است.

-کاهش وزن بسیار مهم است، وزن اضافه بالای 30 کیلو برای سیستم ایمنی ضرر دارد که ما رویان کارکردیم.

-مسئله بعدی تغذیه است که ما روی آن‌هم کارکردیم، در سی‌دی‌های ساختمان جسم که 6 سی دی و کاهش وزن 5 سی دی است، همه در مورد سیستم ایمنی بدن است. ترمیم و بازسازی سیستم ایمنی بدن با متد DST است که آن را هم انجام دادیم.

- مسئله بعدی دی- سپ است که همه در حال استفاده از آن هستیم. من از همه اعضای کنگره، مسافران و همسفران که دی- سپ مصرف می‌کنند، خواسته‌ام که اگر دچار بیماری کرونا شدند به ما اطلاع دهند که خوشبختانه تا الآن هیچ موردی نبوده است.

-من بارها اعلام کردم قطع سریع مواد به سیستم ایکس ضرر میزند و چقدر روی این مسئله کارکردیم.

-سالاد را چند وقت پیش گفتم، استفاده کنید و زنجبیل را مطرح کرده بودیم که استفاده کنید، چند هفته قبل از بیماری کرونا سی دی، دی -سپ را منتشر کردیم. کسانی که دی- سپ ندارند به‌طرف سرکه سیب بروند و حتماً سرکه سیب استفاده کنند. در اینترنت هم سرچ کنید و عنوان کنید، اسید استیک: اگر 4 درصد خاصیت اسید استیک باشد، ویروس را می‌کشد و ضدعفونی‌کننده است. دکتر مغاری مطرح کردند که وقتی ما جراحی می‌کنیم و هیچ‌چیز حریف ویروس نمی‌شود، از محلول اسید استیک استفاده می‌کنیم. دی- سپ نوع مرغوب و کامل سرکه سیب است. خوردن سرکه سیب که دارای 20 درصد تا 30 درصد اسید استیک دارد، باعث کشته شدن ویروس می‌شود.

در سی دی، هم مطرح کرده بودیم که درگذشته در جنگ‌ها زخم‌ها را با سرکه سیب شستشو می‌دادند، چون اسید استیک داشت، پس اسید استیک از بین برنده ویروس است نه الکل که یکسری‌ها مسموم شدند، محلول سرکه سیب در کشور ما بسیار زیاد یافت می‌شود. یک قاشق غذاخوری دی- سپ در یک لیوان آب قبل از صبحانه و یک قاشق هم شب قبل از خواب مصرف کنید، اگر گلودرد گرفتید و یا تب کردید، هر 6 ساعت یک‌بار این محلول را استفاده کنید. این ماده چیز عجیب غریب و شیمیایی هم نیست، این را همه در سالادها هم استفاده می‌کردید، حتی دست‌ها را با دی- سپ می‌توانید ضدعفونی کنید، شستشو دهید یا با کرم دی- سپ می‌توان این کار را کرد.

-چیزی که خیلی‌ها را اذیت می‌کند، ترس است، وقتی انسان استرس می‌گیرد، کورتیزول بدن بالا می‌رود و این مسئله باعث ضعیفی بدن می‌شود. از خانه نباید خارج شویم، ولی نه با استرس و ترس بلکه باید تمام ایمنی و تدابیر را رعایت کنیم، باید به خدا توکل کنیم و ایمان داشته باشیم.

-من در هیچ کجا مثلاً در فیس‌بوک یا اینستا گرام از خودم هیچ صفحه‌ای ندارم، شاید بعضی‌ها به نام من صفحه زده باشند و من هیچ اطلاعی ندارم، چون این‌ها به درد من نمی‌خورد، هرزمانی که بخواهم با شما صحبت کنم یا رودررو مطرح می‌کند یا با سی دی به اطلاع همه می‌رسانم، پس در فضای مجازی من هیچ فعالیتی ندارم، فقط یک ایمیل دارم که آن‌هم دست چند تا از اعضا  کنگره است که اگر برای من مطلب مهمی بیاید به من اطلاع می‌دهند.

بعضی‌اوقات یکسری مطالب از من پخش می‌شود که من اصلاً اطلاع ندارم، چند وقت پیش من یک نوشته‌ای که برای تاریخ 20/8/ 82 بود،  برای یک دوست خصوصی فرستادم که او هم برای چند نفر دیگر فرستاده بود و این مطلب به دست خود من رسید. آن مطلب را من مخصوص آن فرد گفته بودم که با جابه‌جا شدن، جور دیگری مطرح‌شده بود. پیامی که شهر به‌یکبار دچار طغیان می‌شود، یک برداشت است که شهر وجودی در امور اعتیاد دچار به‌هم‌ریختگی می‌شود و یک برداشت هم در مورد کل دنیا می‌شود و این طغیان به معنی شورش نیست  که البته به احوال این روزها که با کرونا همه‌چیز به‌هم‌خورده است، می‌خورد.

بعد یک نتیجه می‌گیریم که ظلم بسیار ظلم و سختی مطلبد، حالا چه باور داشته باشید و چه نداشته باشید، وقتی انسان‌ها از یک حدی  در سراسر گیتی و دنیا کفران نعمت کنند و سپاسگزار نباشند و تعدی کنند و ظلم کنند همه این‌ها گریبان گیرشان می‌شود، این مسئله مثل روز برای من روشن است. در این فکر نباشید که الآن یک موقعیت بد پیش آمد، شما می‌توانید از آن سوءاستفاده کنید و بازار سیاه درست ‌کنید یا الکل صنعتی را با وایتکس مخلوط‌کنید و به‌جای الکل خوراکی به مردم بفروشید،  یا ماسک را احتکار کنید، می‌توانید نتیجه خوبی بگیرید؟ اصلا از این خبرها نیست.

حامد برای من تعریف کرد، پارسال شب عید باران زیادی بارید و کسبه محل ما همه زبان به ناشکری باز کردند و گفتند: خدایا الآن وقت کاسبی ما بود، چرا این موقعیت پیش آمد و کلی ناسزا گفتند، امسال با این بیماری خطرناک سزای ناشکری سال پیش را دیدند.

ما همیشه قدر دو نعمتی را که داریم، نمی‌دانیم؛ یکی امنیت و دیگری سلامت است، هر وقت این دو را از دست دادیم، متوجه وجود باارزش آن‌ها می‌شویم. درد را خداوند می‌دهد، درمان هم خداوند می‌دهد، به هر کس که دوست دارد، هم می‌دهد. این ویروس فقیر و غنی نمی‌شناسد، همان‌طور که الآن سناتورهای امریکا با یکدست دادن ساده گرفتار شدند و قرنطینه شدند.

آنگاه‌که دستورات الهی به نقطه تکامل می‌رسد، پیشگامان سفر دیگری را آغاز می‌نمایند و یک دوره پایان می‌گیرد و این نقطه آغاز دیگری است و اما این همیشه بافرمان و رحمت است و اگر در بعد جسمانی به فرمان‌ها جامه عمل بپوشانید، باید به دستورها و فرمان‌های خداوند جامه عمل بپوشانیم؛ یعنی اینکه فرمان خداوند باید اجرا شود و فرمان‌ها چیزی جز این نیست که دزدی نکنید، فساد نکنید، رشوه نگیرید، حق دیگران را ضایع نکنید و ... مانند فرمان‌هایی که توسط مسیح، موسی، حضرت ابراهیم و تمام انبیاء به ما ابلاغ‌شده است، برای رسیدن به آسایش و آرامش ما است، اگر نقض فرمان شود، دوره سختی را در پیش داریم که خود میدانید بارش رحمت نیست

ما رهایی‌ها را طبق قانون به ترتیب می‌دهیم،  از طریق فضای مجازی هم رهایی‌ها را می‌دهیم، جمعه هم در پارک هستم و رهایی را می‌دهیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو