افرادی که در سایت مطلبی به‌عنوان مقاله یا دل نوشته می‌گذارند، باعث می‌شوند افرادی که این مطالب را می‌خوانند، روزنه امیدی به روی آن‌ها گشوده شود و با چنگ زدن به ریسمان کنگره به درمان، رهایی و حال خوش برسند و خانواده‌های بسیاری از دام اعتیاد نجات یابند.


به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 97/6/12 سری کارگاه‌های آموزشی، خصوصی همسفران کنگره 60 به نمایندگی رودکی با دستور جلسه "   سایت، چگونه از سایت کنگره 60 استفاده کنیم  " با استادی خانم ظریفه، نگهبانی خانم طاهره  و دبیری خانم مینا رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود .

خلاصه سخنان استاد: 

از اسیستانت محترم سرکار خانم سمن بسیار سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قراردادند تا در خدمت شما عزیزان باشم.

دستور جلسه امروز سایت کنگره است، به دستور و صلاحدید جناب مهندس این دستور جلسه به‌عنوان یکی از دستور جلسات در نظر گرفته شد تا در این هفته از خدمتگزاران در این حیطه قدردانی شود. سایت اصطلاحاً به مکانی در اینترنت گفته می‌شود که یک یا چند صفحه را در خود جای‌داده است که شامل متن، تصویر، ویدیو، صوت و فایل‌های دیگر می‌باشد که بنا بر هدف خاصی در کنار هم قرارگرفته‌اند

نمی‌توانیم فضای مجازی را مترادف با اینترنت دانست، اما اینترنت ابزار ورود به فضای مجازی است، به گفته‌ی کارشناسان و صاحب‌نظران امروزه فضای مجازی به یک عرصه حقیقی تبدیل‌شده است. آقای مهندس نیز سال پیش در پیامی عنوان کردند که فضای مجازی از هر حقیقتی، حقیقت‌تر است و نفس اماره به دلیل نبودن خیلی از قیدوبندها آزادتر حرکت می‌کند و با کوچک‌ترین حرکت ضد ارزشی قادر است، مثل گردباد انسان را به‌آرامی به عمق ظلمت هدایت کند. در این فضا باید مراقبت نمود تا شیطان به زیباترین شکل ممکن وارد افکار و اندیشه انسان گردد، پس اجرای حرمت کنگره و سایر حرمت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

فضای مجازی شباهت زیادی با جهان ذهن دارد، چون اگر جهان ذهن را رها کنیم به همه‌جا سیر می‌کند، فضای مجازی هم همین‌طور است، کسی که وارد فضای مجازی می‌شود، می‌تواند در هر حیطه‌ای وارد شود و اطلاعات به دست بیاورد و این بستگی به دانایی و آگاهی انسان دارد که چطور از فضای مجازی استفاده کند. به قولی می‌توان گفت: فضای مجازی مانند شمشیر دو لبه است که می‌تواند هم به نفع انسان باشد و هم به ضرر انسان باشد. اگر شما بخواهید در خصوص دستور جلسه بیشتر بدانید، می‌توانید در موتورهای جستجوگر مثل گوگل جستجو کنید که در کمتر از دقیقه‌ای تعداد بسیاری از مقالات در اختیار شما قرار می‌گیرد، پس استفاده کردن از فضای مجازی خیلی آسان است ولی به قول آقای مهندس باید مواظب باشیم که در مسیر ضد ارزش‌ها قرار نگیریم.

در کنگره 60 با توجه به‌کفایت و دوراندیشی جناب مهندس فعالیت در فضای مجازی شروع شد که در ابتدا با استفاده از کارشناسان خارج از کنگره انجام شد و به همین منظور تالار گفتگویی در نظر گرفته شد ولی بعد از مدتی به دستور آقای مهندس فعالیت در آن متوقف شد و تمامی کار سایت به اعضای کنگره محول شد تا در این حیطه خدمت کنند، در ادامه به خاطر اعتمادی که جناب مهندس به آقای شهروز آذر پور که یک همسفر هستند، داشت، مسئولیت سایت را به ایشان واگذار نمودند و به‌این‌ترتیب سایت کنگره روزبه‌روز بر فعالیت خودش اضافه کرد و افراد بسیاری زیر نظر آقای شهروز خدمت در سایت را شروع کردند.

 

استاد در ادامه فرمودند: سایت کنگره پیشتاز و جلودار رساندن پیام کنگره 60 به همۀ انسان‌ها است و منبع اصلی در ارائه مسائل و موضوعات مربوط به درمان اعتیاد در ایران است و این کار باعث شده تا آموزش‌های ناب کنگره برای همه قابل‌دسترسی باشد تا توسط خواندن این متون به راه درمان صحیح اعتیاد پی ببرند. افرادی که در سایت مطلبی به‌عنوان مقاله یا دل نوشته می‌گذارند، باعث می‌شوند افرادی که این مطالب را می‌خوانند، روزنه امیدی به روی آن‌ها گشوده شود و با چنگ زدن به ریسمان کنگره به درمان، رهایی و حال خوش برسند و خانواده‌های بسیاری از دام اعتیاد نجات یابند.

سایت کنگره به دو زبان فارسی و انگلیسی  ارائه می‌شود تا کل جهان از آن استفاده کنند و از روش درمان کنگره 60 آگاهی پیدا کنند. آقای مهندس تأکید فراوانی در مورداستفاده از سایت کنگره برای تمامی اعضاء دارند و خود ایشان نظارت مستقیم بر سایت کنگره را‌دارند. اخیراً نیز در سی دی بام فرمودند که هر مطلبی که در سایت می‌خوانید، حتماً کامت بگذارید و از نویسندگان حمایت کنید. در وبلاگ نیز این مسئله صدق می‌کند و افرادی که در وبلاگ فعالیت می‌کنند، اگر با کامنتی که خوانندگان برای آن‌ها می‌گذارند، موردحمایت قرار بگیرند، با اشتیاق زیادی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

و اما در مورد وبلاگ و وبلاگ نویسان؛ اعتمادی که کنگره به افراد می‌کند و دانش و زمانی که در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، باعث می‌شود به‌آرامی تبدیل به درخت نیرومند شوند. یک وبلاگ نویس زمان زیادی را صرف می‌کند تا آموزش بگیرد و خدمت کند و سپس به یک نیروی متخصص تبدیل شود. کنگره به افراد متخصص فرصت می‌دهد تا خدمت کنند و دیگران را از دانش خود بهره‌مند کنند و هیچ‌وقت آن‌ها را کنار نمی‌گذارد، مگر خود افراد از خدمت منصرف شوند.

وبلاگ همسفران شهر قدس از سال ۹۴ توسط سرکار خانم اکرم کار خود را آغاز کرد و مدیریت وبلاگ به ایشان سپرده شد. ایشان بر اساس دانش و تجربه‌ای که ا ز گذشته داشتند، افرادی را انتخاب کردند، زمان صرف کردند و با عشق و علاقه به آن‌ها آموزش دادند که من هم جزء این افراد بودم و از ایشان آموزش گرفتم. من شاهد زحمات ایشان بودم که چگونه مانند مادری دلسوز با عشق از وقت و انرژی خودشان را صرف کردند، بدون اینکه تداخلی با لژیون ایشان داشته باشد و توانستند وبلاگ شهر قدس را نیرومند کنند. در آموزش‌های کنگره یاد گرفتیم که ناسپاس و لکنود نباشیم، من نیز از زحمات بی‌شائبه ایشان در وبلاگ و آموزش ما همسفران کمال تشکر رادارم و از طرف همسفرانی که در قسمت وبلاگ خدمت می‌کنند، از ایشان تشکر و قدردانی می‌کنم

از همۀ همسفرانی که در وبلاگ خدمت می‌کنند، چه در دوره قبل و چه در دوره جدید که عاشقانه خدمت می‌کنند، تشکر و برای این عزیزان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم عمل سالم و معرفت را در صدر همۀ امور خود قرار دهند. آقای مهندس نیز در پیامی در مورد وبلاگ نویسان فرمودند که وبلاگ نویسان؛ نویسندگان عالی‌قدر هستند که اگر عدالت، معرفت و عمل سالم را مدنظر خودشان قرار دهند، می‌توانند کفه ترازوی صلح و آرامش را سنگین کنند و بسان پرندگان، نغمه رهایی برای همۀ انسان‌های دردمند برسانند

در آخر از تمام افرادی که در قسمت وبلاگ شهر قدس خدمت می‌کنند، چه مسافران و چه همسفران تشکر می‌کنم، برای همۀ این عزیزان آرزوی موفقیت در همۀ مراحل رادارم و هفته سایت را به همگی تبریک می‌گویم.


عکس از همسفر عاطفه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر طاهره پنجشنبه 15 شهریور 1397 12:47
خانم ظریفه عزیز بسیار زیبا مطالب را بیان کردید ممنون .هفته سایت رو به شما و تمام عزیزانی که در این حیطه فعالیت می کنند تبریک و خدا قوت می گم .
ابراهیم چهارشنبه 14 شهریور 1397 21:24
با عرض سلام به همه خدمتگزاران کنگره 60 :سرکار خانم مینا زارع هفته سایت وهمچنین جایگاه دبیری را به شما و خانواده کنگره 60 تبریک عرض میکنم با تشکر مسافر ابراهیم اسلامی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: